Ciekawostki i porady

Blog

Kupno mieszkania od dewelopera to inwestycja, która wymaga dokładnego przygotowania i analizy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto zadać sobie wiele pytań, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych pytań, które powinieneś zadać przed zakupem mieszkania od dewelopera.

Jaki jest termin oddania mieszkania?
To bardzo ważne pytanie, ponieważ czas oczekiwania na odbiór mieszkania może znacznie się wydłużyć w przypadku opóźnień dewelopera. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że termin przekazania mieszkania jest realny i możliwy do zrealizowania.

Jakie są koszty związane z zakupem mieszkania?
Przed zakupem mieszkania od dewelopera warto sprawdzić, jakie są koszty związane z jego zakupem, takie jak: koszty notarialne, podatki, opłaty za media i inne koszty związane z utrzymaniem nieruchomości. Warto dokładnie przeanalizować, jakie koszty będą związane z zakupem i eksploatacją mieszkania.

Jaka jest powierzchnia użytkowa mieszkania?
Deweloperzy często podają powierzchnię całkowitą mieszkań, ale warto zwrócić uwagę na powierzchnię użytkową, czyli powierzchnię faktycznie dostępną dla mieszkańców. Powierzchnia użytkowa jest ważna, ponieważ wpływa na komfort mieszkańców i może mieć wpływ na wartość nieruchomości.

Jakie są standardy wykończenia mieszkania?
Przed zakupem mieszkania warto zapytać o standard wykończenia, np. rodzaj drzwi, okien, ocieplenia. Ważne jest, aby mieć jasność, jakie elementy wykończenia są wliczone w cenę mieszkania, a które będą kosztować dodatkowo.

Czy jest dostępne miejsce postojowe?
Jeśli planujesz kupić mieszkanie z miejscem postojowym, warto zapytać o jego lokalizację, koszty i sposób korzystania z niego.

Jakie są warunki gwarancji?
Deweloper powinien udzielić gwarancji na sprzedawane mieszkanie. Warto zapytać o warunki gwarancji, takie jak czas trwania, zakres i sposób jej realizacji.

Czy budynek spełnia wymagania techniczne?
Przed zakupem mieszkania warto zapytać o wymagania techniczne budynku, np. w zakresie energooszczędności, izolacji akustycznej, wykorzystania materiałów ekologicznych itp.

Sprawdź w naszej ofercie, co dokładnie jest sprawdzane podczas odbioru mieszkania na od dewelopera jak również zapoznaj się z opiniami na temat naszych usług.  

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce Prywatności.