Ciekawostki i porady

Blog

Podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera mogą pojawić się różne usterki i niedociągnięcia, które warto szczegółowo sprawdzić i uwzględnić w protokole odbioru technicznego.

Oto kilka najczęstszych problemów, na które warto zwrócić uwagę:

1. Problemy z instalacjami: To mogą być np. wycieki w instalacjach wodnych, niedziałające gniazdka elektryczne, błędy w instalacji grzewczej czy klimatyzacyjnej.

2. Niedociągnięcia w wykończeniu: Mogą obejmować rysy, skazy lub inne uszkodzenia na ścianach, sufitach czy podłogach, a także nieprawidłowe wykończenie detali architektonicznych.

3. Problemy z oknami i drzwiami: Występują usterki takie jak : wady fabryczne okien, uszkodzenia, odkształcenia ram okiennych, nieprawidłowy montaż oraz błędny mechanizm.

4. Usterki na powierzchniach wspólnych: Obejmuje to wszelkie problemy z klatką schodową, windą, parkingiem czy innymi elementami wspólnymi w budynku.

5. Niedziałające urządzenia i instalacje wewnątrz mieszkania: Pojawiają się usterki związane z brakiem ciągu w wentylacji, nieprawidłowo rozłożona instalacja ogrzewania podłogowego, wycieki z instalacji grzewczej.

6. Niedociągnięcia związane z wyposażeniem: Obejmują między innymi braki elementów wykazanych w standardzie wykończenia, braki osprzętu instalacji elektrycznej, instalacji wentylacji, inna klasa okien lub drzwi wejściowych.

7. Niewłaściwe izolacje termiczne: Zdarzają się braki w izolacji termicznej oraz mostki termiczne .

8. Problemy z dokumentacją: Ważne jest aby wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak instrukcje obsługi czy gwarancje były dostępne i zgodne z umową.

9. Ogniska korozji biologicznej: Częstym problem są ogniska pleśni oraz wilgoci znajdujące się na tynku. Często są spowodowane błędnym działaniem ciągów wentylacyjnych.

10. Krzywizny stropów: Dość istotnym problemem przy wykończeniu mieszkania okazują się krzywizny sufitów badane laserem krzyżowym. Jest to usterka występująca bardzo często.

Warto zaznaczyć, że każde mieszkanie może mieć swoje specyficzne problemy, dlatego ważne jest dokładne sprawdzenie każdego detalu podczas odbioru technicznego. Jeśli w trakcie inspekcji zostaną zauważone usterki, warto je jak najszybciej zgłosić deweloperowi i uwzględnić w protokole odbioru technicznego, co może ułatwić późniejsze naprawy czy poprawki.

Przy odbiorze mieszkania od dewelopera najlepiej skorzystać z usługi specjalisty od odbioru technicznego, który będzie nieocenionym wsparciem w dniu odbioru technicznego.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce Prywatności.